Concurs de înot în scop ecologic, la Giurgiu

Echipa de voluntari Let’s do it, Danube! împreună cu Primăria Municipiului Giurgiu au organiat astăzi, ora 10.00, la bazinul de înot de la Şcoala Generală “Acad. Marin Voiculescu” tradiţionalul concurs de înot ce se derulează în fiecare an cu ocazia Zilei Dunării.

La întrecere au participat 44 de copii, fete şi băieţi, pe patru grupe de vârstă, între 5 şi 13 ani. Au fost acordate premii constând în medalii, diplome, tricouri, dulciuri, căşti, tub şi ochelari de înot,. atât pentru cei clasaţi pe podium, cât şi premii de participare.

Asistenţa la eveniment a fost asigurată de voluntarii asociaţiei Let’s do it, Romania!, părinţii concurenţilor, viceprimarul Alexandru Vladu, precum şi reprezentanţi ai Primăriei Giurgiu şi cei ai presei locale.
Acest program este inclus într-o amplă acţiune de ecologizare prin care se doreşte educarea copiilor în scopul ecologiei.

Ultima modificare: 27.06.2014 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul O nouă lansare de carte din colectia BIBLIOTECA GIURGIUVEANĂ